#dyi /christmas presents

20. prosince 2014 v 11:52 | S. |  Tvoření
Vítám Vás na mých nově-zřízených stránkách.
Ráda tvořím a tuším, že nebudu sama. To, co si sami uděláme, bude nejen levnější, ale také nás více těšit. Jenže někdy ne a ne chytnout nápad...a tak jsem se rozhodla s vámi podělit o pár tipů, co jsem našla na internetu, viděla nebo četla, co mně napadlo a co jsem již vyzkoušela.
Veselé Vánoce! :-)

Vůbec jsem nevěděla, co mám udělat mamce k Vánocům? Kupovat nesmyslné balíčky kosmetiky? Těch má hromadu a stejně je nepoužívá. Jak jsem tak brouzdala na internetu, narazila jsem na návod, jak udělat vlastní korálkový náramek. Připadalo mi to jednoduché , a až teď vím, jak moc jsem se mýlila. Párkrát jsem píchla jehlou vedle- musela jsem to propíchnout zpátky a udělala se tam díra. A ještě navíc jsem byla ve stresu, že máma přijde z práce dřív. Až jednoho večera odjeli z tátou pryč, já si sedla a pustila se do práce. A dopadlo to následovně:
Potřebujete:
1x stuhu (já zvolila středně širokou a tmavě modrou, ale mohou být různé..)
1x balíček korálek-perly
nit
jehlu
trpělivost :-D

Odstřihla jsem si dostatečný kousek stuhy, z kraje naměřila tolik, kolik se jakoby zaváže k sobě a o cenťák dál z každé strany jsem nakreslila tečku, to je místo, kam se naposledy píchne jehla.
Navlékla jsem nit na jehlu, na konci udělala uzel a ze spoda stuhy provlékla nahoru a nahoře navlékla perlu. Pak jsem jehlu zase provlékla dolů a pokračovala, dokuď jsem se nedostala na tečku. Tam jsem to zespodu zauzlovala a odstřihla. Nakonec jsem konce svázala k sobě.
Ze zbytku perel jsem vytvořila obyčejný náramek na gumičce. :-) Dobrý dárek, co myslíte?
S.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama