Leden 2015

sluchátka

31. ledna 2015 v 14:12 | S. |  Tvoření
Vyber si, zda chceš mít zamotaná obyčejná sluchátka nebo originální sluchátka, co se nezamotávají. Upozorňuji, že tento nápad není z mé hlavy a jen jsem se ho rozhodla vyzkoušet od Angel (angel-inspiration.cz).

1. pokud chceš originální sluchátka, vem si zažehlovací korálky z IKEI, vlož do každé korálky špičku nůžek a prostřihni. Pak je navleč na sluchátka.
2. uděláme si z kolíčků 'věc' (?) , díky níž se nebudou sluchátka zamotávat.

POTŘEBUJEME:
2x kolíček
washi pásky/balicí papír/papír
tavnou pistoli
sluchátka

POSTUP:
Kolíček si polepíme washi páskami nebo papírem a pak je na sebe přilepíme tak, aby ta část kolíčku, pomocí které se otevírá, směřovala na jinou stranu. Pak už jen namotáme sluchátka :-) ! Ta Angel má skvělé nápady, tak se jukněte na její stránku ( u mě v MENU - Oblíbené odkazy)


S.

ptačí závěs/bird hanger

31. ledna 2015 v 13:58 | S. |  Tvoření
Oživte si domácnost jarním motivem! Vyrobte si závěs s papírovými ptáčky...

POTŘEBUJEME:
barevné papíry
tužku
lepidlo
nůžky
provázek/motouz
děrovačku
pravítko

POSTUP:
Nejprve si uděláme šablonu ptáčka a křidýlek.Ty poté obkreslíme na všechny papíry a vystříháme.Na ptačí tělo uděláme děrovačkou dírku a asi dva centimetry vystřihneme čárku (asi 3 cm). Do té prostrčíme křídlo (vypadá jako kočičí jazýček, tím dosáhneme toho, že bude z obou stran). Dírkami provlečeme motouz a uvážeme uzel- to uděláme u každého ptáčka.
A závěs je hotov!

S.

dárková taštička/gift bag

25. ledna 2015 v 16:16 | S. |  Tvoření
Když jsme u toho, určitě se vám stalo, že jste sice koupili dárek, ale zrovna došel balicí papír, jakékoliv sáčky či dárkové taštičky. Jak jsem dělala tričko s jezevčíkem, řekla jsem si, že chci zůstat čistě u domácí výroby a vyrobila si dárkovou taštičku (pozor, nemá vymezená dno, dole je spojená, pokud chcete návod na taštičku se čtverečným dnem, napíšu- dělá se klasicky jako kostka :-D)

Potřebujeme:
papíry (dle libosti, pokud chceme malou taštičku- vybereme buď 2 A4 tvrdé nebo 4 A4 tvrdé)
nůžky
lepidlo
oboustrannou lepicí pásku
lýko/stuhu
různé ozdoby (třpytky, perličky, flitry atd....)
pravítko
izolepu

Postup:
Pokud máme 4 měkké A4 papíry, slepíme dva a dva k sobě a poté ty vzniklé dva k sobě (pokud máme 2 tvrdé A4, slepíme je k sobě izolepou) přilepíme izolepou, ohneme je dle toho, jakou chceme mít orientaci taštičky. Spoj po izolepě přelepíme pruhem barevného papíru. Taštičku ozdobíme dle libosti. U hnědé taštičky je udělaná mašle z lýka, u bílé ze stuhy. Ze stejného materiálu jsou udělané i uši, ty jsou přilepené ve vnitř oboustrannou lepicí páskou a izolepou (z lýka jsou udělané copánky, aby se ucha neutrhla..). Dále slepíme kraje lepidlem, přidámei trochu oboustanné lepicí pásky, aby vše drželo... tramtadáááá- taštička je na světě :-)


Tak šuup- běžte tvořit! :-) :-D
S.

Tričko s jezevčíkem/ dachshund t-shirt

25. ledna 2015 v 15:55 | S. |  Tvoření
Vítám Vás!!! :-)
Ano, zas po dlouhé době...
Dneska na mě padla absolutně vyráběcí a tvořící nálada, jelikož babiččina sestra vyslovila přání (když viděla tašku s jezevčíkem, co jsem babičce udělala), zda-li jí nechci také takovou vyrobit. Nakonec jsem se rozhodla pro tričko něco mezi lososovou a meruňkovou barvou v New Yorkeru za 79,- Kč a dnes ráno šup! - šlo se malovat...

Potřebujeme:
tričko
kolíčky
fén
podložku (stačí kousek krabice, vloží se do trika, aby se motiv neobtiskl)
fixy na textil
tužku na oči
gumu
nápad!!!

Postup:
Triko se "proložíme" podložkou, pokud nám podložka nesedí, upevníme k ní tričko kolíčky. Tužkou na oči si předkreslíme motiv- POZOR!!! Tužka na oči jde z trička špatně gumovat, je třeba jít na jistotu (obyč. tužka nejde vidět...)

Pokud jsme se svým výtvorem spokojeni, obtáhneme obrys fixou, poté jej vybarvíme (pozor, aby nezůstaly prázdné plochy- lze malovat i barvou na textil...)
Já jsem dělala tričko s jezevčíkem, zadeček měl na zadní straně, abych mohla dělat zadní stranu, předek jsem vyfénovala :-) Poté zažehlíme...!
Malá inspirace z minulého roku :-)

24. ledna 2015 v 16:00 | S. |  Tvoření
Samozřejmě, že milujeme módu. A móda frčí nejvíce ta, kterou si sami uděláme.
Minulý rok (to jsem ještě neměla blog zaměřený přímo na tvoření) jsem na svém osobním blogu napsala článek, jak jsem si malovala na vlastní tričko znak Jing&Jang barvami na textil. Výsledek práce posuďte sami:

Omlouvám se, že tričko tak zpřehýbané, ale fotila jsem to již po nošení :-(

Vyrobit si takové tričko je jednoduché, pokud ale nevíte jak, návod najdete zde na mojí stránce: http://casopisprotebe.blog.cz/1406/diy-be-a-creative-1

S.