Únor 2015

citronové mléko po koupeli

25. února 2015 v 11:53 | S. |  Tvoření
Tedy, když už mám tu stránku o kutilství a nápadech, nebylo by na škodu také přidat nějaké diy. Tento nápada nepochází z mé hlavy. Jednou jsem dostala knihu Hokusy Pokusy od Nancy Blakeyové, kterou jsem úspěšně hodila do poličky a nechala ležet ladem. Když jsem ji zas po dlouhé době vytáhla a pročetla si ji, divila jsem se, kolik je tam skvělých nápadů. Sice je kniha věnovaná dětem od 8 let, ale nápady jsou opravdu skvělé! Můžete si vytvořit něco k snědku, falešnou krev, mýdla, opalovací mléka, krémy, barvy, modelíny a plastelíny...!
A teď už jdeme na to citronové mléko! :-)

Recenze: dárečky od Avonu

25. února 2015 v 11:01 | S. |  Recenze
(Moc se omlouvám za přidání jako TT, ale potřebuji tento blog trochu rozjet. Tak alespoň použiji do tohoto článku spojení "Ještě mě nenapadlo..".)

několik faktů o mně

24. února 2015 v 15:30 | S. |  Kecací články
Na začátek bych chtěla poděkovat bloggerce Simonadostal, že mě nakopla k tomu, co mi vrtalo hlavou, tedy- napsat taky nějaký článek o něčem jiném, než diy a vytváření. Napadaly mě různé věci, samozřejmě i fakty o mně. Když navštívila Simča můj blog ,zanechala zde svůj komentář a já navštívila její úžasný blog a našla zde "fakty o mně", bylo jasno. A ještě vás musím varovat-přečtěte si tento článek na vlastní nebezpečí, možná bych vás mohla svými vlastnostmi odradit.


1. Jmenuji se Simona, bloguji už od 8 let a pod mojí rukou prošlo asi 12 blogů, které jsou buď zrušeny nebo leží ladem.

2. Jako malá jsem milovala Teletubbies a bála jsem se toho vysavače. V noci jsem pak nemohla mít ruku spuštěnou z postele, jelikož jsem si myslela, že ten vysavač jezdí z obyváku až do ložnice a ruku by mi mohl ukousnout.

3. Jsem cholerička, trošku agresivní, cílevědomá, řekla bych, že i chytrá.

4. Uvnitř jsem citlivý člověk, ale nedávám to moc najevo a chovám se drsně.

5. Nemám ráda lidi.

6. Jsem morbidní.

7. Chci být patoložkou.

8. Ráda tvořím.

9. Lidé se mě bojí, jen co mě zahlédnou a ještě mě ani neznají.

10. Opravdu nemám ráda lidi, hlavně cizí. Vadí mi, když někdo předbíhá nebo si sedne na mé místo. Taky nesnáším lidi ze stejných destinacích na dovolené- přijde mi, že mi vlezli na území.

11. Onehdy jsem sledovala pořad DoktorKa a zjistila jsem, že mám zvlášní duševní nemoc. Nesmím šlapat na čáry, nebo se něco stane. Pokud něco zhodím, nezvednu to. Pak si ale řeknu, že se něco špatného stane, tak se vrátím, klidně i několik kilometrů daleko a zvednu to.

12. Bojím se holubů a mrtvých ptáků.

13. Jsem pověrčivá a věřím na nadpřirozeno (viz. 14)

14. Viděla jsem s babičkou UFO a nikdo mi to nevěří. Druhý den se u toho místa našly velké kruhy v poli. Také jsem jednou vyvolávala s kamarádkami mrtvou čarodějnici. Poté, co jsem se po vyvolávání koukla z okna, viděla jsem ji- v černém plášti s kapucí a vypadala jak jeptiška. Po 30 sekundách ale zmizela.

15. Mám jezevčici a strašně ji miluji.

16. Jsem sportovní antitalent.

17. Stydím se za to, že jsem holka.

18. Jsem dle ostatních vtipná, což samozřejmě díky svému sebevědomí beru.

19. Musím být vždy první, i když dané věci absolutně nerozumím.

20. Do všeho jdu se zápalem.

21. Jsem výbušná a často se rozčiluji.

22. Jsem tvrdohlavá a mám svůj vlastní názor. Dokážu se o něm hádat hodiny.

23. Ráda se urážím.

24. Těším se na vysokou školu, celkově mě škola baví.

25. Mám dobré známky a nesnáším, když mi někdo říká šprtka. Šprtek je ve třídě dost, ale já mezi ně nepatřím. Těší mě, že se moc nemusím učit a mám dobré známky. Taky bych řekla, že jsem přirozeně inteligentní. :-D

A teď už stop přemýšlení o tom, jaká jsem. Možná jsem vás odradila, říkáte si, že jsem zlá a protivná. A to možná jsem, ale jsem to já. Taky má spoustu dobrých vlastností, ale řekněte, bavilo by vás číst samé: "Jsem hodná, milá, chytrá..." ? Vždyť by to byla nuda!
S.

plyšáček z rukavice/bear from glove

20. února 2015 v 17:42 | S. |  Tvoření

Tak jsem přidávám, jak dopadl můj pokus o plyšáčka z rukavice. Není to bůhvíjak krásné, ani snadné (a to mám problémy i s přišitím knoflíku..). Trvalo mi snad něco přes dvě hodiny :-). Nějak to nešlo ustřihnout, pak to ještě naplnit a zašít, přišít...

Návod na medvídka najdete v jednom z článků na blogu (http://wecreateyoutoo.blog.cz/1502/inspirace-z-netu-inspiration-from-the-internet) nebo na internetu, kde je je obrázková návod ze vším všudy. Stačí jen zadat the bear from the glove.

(plyšákovi jde vidět rub, jelikož měl líc počmáraný od tužky, jak jsem si to překreslovala, takže je prostě sešitý rubem..)

S.

Valentýn

20. února 2015 v 17:26 | S. |  Tvoření
Valentýn. Ano, byl. Možná jste to nepostřehli, možná ano. Každopádně ty svátky nějak neprožívám. Vždycky si doma dáme nějakou maličkost. Tentokrát jsem to úplně vypustila z hlavy a ráno jsem neměla pro nikoho ani čokoládu! Takže jsem rychle upalovala do Lidlu, jenže- na babičku, co žije s námi jsem jaksi zapomněla. Má cukrovku- tedy sladkosti se zamítají, květiny-kupovat drahou kytku,co stejně zvadne, kosmetika-na co, když se v životě nelíčila.
Něco jí vyrobit- to mě napadlo jako první, jenže co? Udělat jí tričko, tašku...? Nic po ruce jsem zrovna neměla. Až najednou- co takhle jí udělat srdíčko na papír, co si může zarámovat. Rozhodla jsem se k tomu využít korkové špunty od vína.

Postup je samozřejmě jednoduchý- buďto si na papír tavicí pistolí nalepíte (do tvaru srdce) celé špunty nebo nakrájíte kolečka jako já. Kdo chce, může obrázek zarámovat a pověsit na zeď. Já to nakonec zavrhla, přeci jenom, kam by to babička dala? :-)


S.

skolila mě rýma

10. února 2015 v 12:22 | S. |  Kecací články
Vím, že si to moc lidí nepřečte, návštěvnost mého blogu je mizerná. Skolila mě rýma a proto jsem zůstala doma s příkazem, že musím zůstat v posteli, kde se nedá moc tvořit. A tak pracuje hlava, tedy mám vymyšlené další nápady a cuká to se mnou, nejraději bych něco vyráběla. Pravda, dnes jsem potichu vstala a šla vyrábět štítky k mým výrobkům a vizitky. V neděli jsem také šila toho 'medvídka' z rukavice, celkem se mi povedl, já si neumím přišít ani knoflík :-) Ráda bych ho zveřejnila, byla to dlouhá fuška, ale...mám vybitý mobil, na počítači nefunguje klávesnice a já se tu k smrti upisuji na tabletu..a plyšák je v mobilu..Jinak, kreslím jak na papír, tak na tabletu a fotím se v pyžamu :-D Chtěla jsem sem přidat tedy obrázek z tabletu, ale nejdou sem dávat obrázky.. S.

inspirace z netu/ inspiration from the internet

4. února 2015 v 17:22 | S. |  TvořeníSkvělá šperkovnice z rámu na obraz :-)

Originální láhev nebo váza na kytky :-)

Z rukavice plyšáček...

Závěs, který se bude se svitem slunce blištit.

S. Have a nice day!!