Březen 2015

Nová trojice náušnic

19. března 2015 v 11:23 | S. |  Tvoření
Vítám Vás u dnešního článku, kde jsem se rozhodla ukázat Vám novou trojici náušnic.
Mrkající


1. Náušnice Strawberries
velikost cca 2 cm na výšku, orientační cena: 30-35,-Kč, lehké, z gumové podložky, kód 0003
s krabičkou vhodné jako dárek

2. Náušnice Hearts

velikost cca 2 cm na výšku a 2 na šířku, orientační cena: 30-35,-Kč, lehké a pohodlné, materiál: vystužená látka, kód 0004
s krabičkou vhodné jako dárek (krabička je z vysoce kvalitního tvrdého papíru,lesklá, různí tvary a barvy, ori. cena: cca 15.-Kč)

3. Náušnice kuličky- různé velikosti, druhy a barvy

středně velká kulička, průměr zhruba 1,5 cm, dostupnost v různých barvách, extrémně lehké a hebké, materiál: plsť
s krabičkou vhodné jako dárek

Doufám, že se Vám náušnice líbí, chystám se na další z kuličkové hmoty (konk. kuličky, jezevčíci)..Taky přidám návod na jednoduchý top, co jsem si udělala :-)

Mějte hezký den!
S.

Diy- náušnice nightsky

16. března 2015 v 12:47 | S. |  Tvoření
Proč většina lidí chce mít to, co ostatní? Hned se rozkřikne, že v nějakém nejmenovaném obchodě prodávají ono a tamto, pár lidí sdílí fotku výrobku na facebook a instagram, ale kam se poděla ta originalita, když máte něco, co ostatní ne? A ještě hezčí je to, co si přeci uděláme sami!


Mé životní poslání

14. března 2015 v 17:09 | S. |  Kecací články
Dneska mám opravdu chuť napsat článek, jen tak, žádné tvoření, vaření a pečení. Už jednou jsem psala na podobné téma, ale text se mi nešťastně smazal a mně zbyly jen oči pro pláč.
Hlavou mi vždycky vrtalo, proč zrovna já? Co kdybych se narodila jinde? "Ale to bys přece nebyla ty,"říkali rodiče. Jakto, že dokážu uvažovat, v hlavě si přehrávat smyšlené příběhy, vzpomínky?
Proč mám hnědé vlasy? Vím, nejspíše jsem zdědila takový gen po mamince... Takové podobné věci mi hlavou probíhají den co den, ale ještě více mě trápí, proč tu jsem? Co je mým životním posláním..?

Řekla bych, že jsem byla vždycky pozorné a inteligentní dítě. Co jsem se naučila mluvit, nijak jsem nešišlala, ale rozumně artikulovala. V období předškolního věku jsem se učila anglicky, škola mě bavila. Na základní škole jsem se nikdy na písemky neučila, stačil mi pouze výklad od paní učitelky. Pak jsem odešla na osmileté gymnázium. Snažím se mít dobré známky, plánuji si budoucnost, vysokou školu, povolání... Ale naco to vlastně dělám? Celý život se budu stresovat, abych nepřišla o práci, aby se něco dětem nestalo, rodině...Do důchodu půjdu nejlépe v 70 a budu šetřit,abych si mohla ve stařecích letech koupit rohlíky. A jednou už se vůbec neprobudím.. Možná se mi bude hlavou honit, nač jsem se celý život snažila, nač jsem udělala vysokou školu, když to stejně skončilo. Navždy..

Někdo by mi mohl říci, že jsem se snažila pro sebe, pro rodinu, abych ji uživila. Ale nikdo není věčný, všechny generace odejdou, možná jednou svět. K čemu to bylo? Proč jsem se narodila tam, kde jsem se narodila? Když se ta naše modrá planeta rozpadne na miliardy kousíčků, zanikne všechno, co jsem kdy udělala nebo neudělala.

Teď mám trošku sentimentální náladu..už to nemá smysl řešit. Co se má stát, to se stane. A třeba sem budu moci za 10 let napsat, co je opravdu mým životním posláním.

S.
https://www.facebook.com/wecreateyoutoo?ref=hl

DIY- glass

8. března 2015 v 16:30 | S. |  Tvoření
Již na facebooku jsem vám slibovala, že se připravuji na další diy. A tak je tu. Určitě jste si všimli, že potřebuji rozjet blog a zase jsem tento článek přidala do TT (no nenapravitelná). Máte pravdu, není to fér, proto zkusím napsat k tomuto diy článek na téma Svět z plastu, který se mi k tomu celkem hodí (jinak témata TT na blogu jsou někdy opravdu otřesná..).

U hodně svých oblíbených bloggerek jsem zaznamenala takovou skvělou skleničku nejen na smoothie, která se mi strašně zalíbila.Vlastně v takových špičkových cukrárnách a restauracích u nás ve městě podávají horké čokolády či jiné nápoje. A já po ní toužila ještě více. Docela jsem se divila, že sklenice zase přišli do módy, tedy ne, že by nikdy nebyly ale opravdu, přišla éra plastu a vyrábělo se ve velkým. Sklenice z plastu jsou celkem levné a nerozbitné, určitě si pamatujete ty barevné skleničky z IKEI. A skleněné sklenice se vrátily

Vlastně vypadají jako zavařovačky a možná proto se mi tak zalíbily. Marně jsem na internetu hledala text ze sklenice "Cool drinks", ale nic. Pak jsem se dozvěděla, že tyto skleničkyse prodávaly na bonami.cz a v mžiku byly vyprodané. A navíc stály skoro 300,-Kč, takže moje naděje pohasla. Sice jsem před pár dny objevila giveaway na blogu Lucy, ale že vyhraju, jsem se spoléhat nemohla. Tak tedy došlo na vlastnoruční výrobu.

POTŘEBUJEME
▬ zavařovací sklenice
▬ nůžky, nůž
▬ lepicí fólie, adresní štítky
▬ brčko
▬ papír, tužku

POSTUP
Nejprve si sklenici omyjeme a vysušíme. Na lepicí fólii si odměříme šířku, jaká je mezi vroubkami nahoře a dole, délku zjistíme tak, že si sklenici do fólie zabalíme. Poté vystřihneme a nalepíme na sklenici. Můžeme tvořit vlastní vzory. Pokud se vám se sklenicí nechce moc dělat, nalepte na skleničku adresní štítek, něco na něj napište nebo nakreslete. Víčko si můžeme nabarvit, polepit nebo nechat, jak je. Nakonec do něj uděláme otvor v průměru brčka (pokud je víčko jen tenké z plechu, postačí nůžky, na moje víčko jsem použila kladivo a šroubovák..) a nasadíme na sklenice. V sklenici se dají pít smoothie nebo jakékoliv jiné nápoje.

Takto vypadal náčrtek :-)

A takto hotová sklenice..

A co vy, jaké máte nějraději smoothie? S.

Křupavé sušenky

7. března 2015 v 10:10 | S. |  Recepty
Vítám Vás po dlouhé době na mém blogu :-) To víte, po prázdninách, kdy jsem přidávala články téměř každý den přišla škola a já jsem neměla tolik času. A teď, o víkendu, jsem si ho udělala- pojďme na křupavé sušenky. (+ po receptu vás čeká malé překvapení :-D)


Potřebujeme (tyto sušenky lze pojmenovat jako antistresové, uvidíte proč)
-750 ml ovesných vloček
-375 ml mouky
-375 ml nerafinovaného cukru
-1 čajovou lžíci skořice
-1/2 čajové lžičky muškátového oříšku
-375 g margarínu
-1 čajovou lžičku jedlé sody

Postup (docela zábavný)
Předehřejeme troubu na 180 stupňů. Poté všechny přísady dejte do jedné mísy a mačkejte, drťte, bijte těsto, jak dlouho chcete. Pak tvořte kuličky o velikosti vlašského oříšku a pokládejte je na suchý plech. Pečte asi 10 minut.

Tak a teď to překvapení :-D Možná vás zajímá, jak vypadám a proč se držím v anonymitě..tedy, abyste měli o mně alespoň malou představu, přidávám pár svých fotek z pečení sušenek :-)

Snad jsem vás nevylekala.. ale přesto- dobrou chuť!