Duben 2015

Už jsou tu zase, otravné Velikonoce!

5. dubna 2015 v 18:56 | S. |  Kecací články
Dnes žádné tvoření a vyrábění. Nějak mě přešla chuť, naopak se mi chce psát. Psát o tom, proč tak nesnáším Velikonoce.

Jistojistě to bude hrůza. Místo toho, abych se v klidu prospala a nabrala síly na začátek o jeden den zkráceného školního týdne, už brzy ráno určitě zazvoní někdo z těch "časnějších" koledníků, zatímco já budu ještě v pyžamu (a možná i v posteli). Náš pes začne štěkat a vrčet, táta, který chodí na koledu až kolem deváté hodiny se vzbudí, v obýváku bude křičet televize, máma se bude převlékat a já půjdu v pyžamu otevřít. Zatímco v přízemí, kde bydlí moje babička a o Velikonocích přijíždí i moje prababička, bude všechno nachystané a působící dojmem nějakého veřejného občerstvení. Po tom trapném okamžiku "vymlácení" pomlázkou se první koledník usadí, sebere všechno, co mu dáme, bude pít slivovici a jíst uzené a chlebíčky a jednohubky..a zůstane až do oběda.

A nejspíš se to bude postupně navalovat. To si člověk nesmí ani lehnout na gauč a sledovat televizi, každou chvíli někdo zvoní a zvoní. Kolem půl deváté vyjde táta s bráchou, ale ti jsou asi za půl hodiny zpět, s košíkem plným barevných vajec nebo hnusné falešné čokolády. Nesnáším to! Stát tam, nechat se mlátit a poslouchat ty jejich řečičky a písničky. "Šup, Simčo, dones jim to tam!" nebo "Simi,popřej mu k narozeninám a dej pusu!". Je to tak nepohodlné a trapné. Zkoušela jsem na tomto svátku najít něco pozitivního, ale tato pozitiva se dají spočítat na prstech jedné ruky. Líbí se mi velikonoční výzdoba, beránci, ovečky... Taky ráda zdobím vejce,jenže my máme pouze červená z cibule a ta hezká, trochu odlišná, ty jsou mi líto někomu dát. Přece jen, vejce jsou tak drahá a ještě je rozdávejte.

Naopak chápu Velikonoce jako důležitou součást roku pro spoustu věřicích lidí. Avšak pro mě- naprostého ateistu-nemá tento svátek žádný význam. Doufám, že jsem vás tímto článkem nijak neurazila nebo nerozhořila. Píšu tak, jak to cítím. vzkaz pro vyšší politické vrstvy: Velikonoce klidně zrušte, prázdniny ponechejte!
Jinak, hezké Velikonoce! :-D

S.

ovocná zmrzlina║banán

2. dubna 2015 v 11:56 | wecreateyoutoo |  Recepty
aneb to jsem jednou brouzdala po internetu a narazila na zdravý a jednoduchý recept na ovocnou zmrzlinu :-)

Příprava této chutné zmrzliny je opravdu jednoduchá a jde udělat ze skoro každého ovoce. Dnes bude však z banánu.

Oloupeme banány (zde platí přímá úměrnost, čím více banánů, tím více zmrzliny). Poté je nakrájíme na kolečka a vložíme do mísy s uzávěrem (lze třeba od Tupperware, ale postačí i miska od margarínu). Nechápe zmrazit alespoň 2 hodiny, nejlépe však přes noc. Po zmražení oddělíme (vší silou) kolečka od sebe a rozmixujeme (doporučuji se podívat di návodu, kolik gramů kostek ledu lze mixovat, abyste věděli, že se vám mixér nezničí). Mixujeme 2-3 minuty. Nejdříve se z banánů stanou jakési hobliny, pak budou mazlavé a nakonec se utvoří krémová zmrzlina.
Pro opravdové gurmány, co si nevystačí jen s jednou příchutí, lze přimixovat např. kakao, mandle nebo nutellu. Zmrzlinu můžete podávat i se sušenými hrozinkami :-) A nezapomeňte, že takováto zmrzlina by byla dobrá i např. z jahod!

S.

Náušnice→jaro a léto 2015

2. dubna 2015 v 10:32 | S. |  Tvoření

Už dlouho nepřibyl na blogu žádný článek, pouze dnes jsem donutila si sednout k noťasu a něco napsat (tedy, donutila mě k tomu kamarádka a její stejně "otravná" sestra, takže je zdravím!)...

Dnešní "post" bude zase o náušicích, tentokrát na jaro a léto letošního roku.

Je jasné, že hlavním námětem je ovoce a zelenina, také se objevují motýlci :-) Výhodou ovoce a zeleniny jako náušnic je to, že se dají skvěle kombinovat, i když zrovna nejsou do páru. Z věcí, co vidíte na obrázku mám v podstatě všechny náušnice hotové, ale ananas, třešničku a papriky jsem nenafotila, doufám, že to ani není třeba ;-)

Myslím, že není třeba psát, z jakého materiálu náušnice jsou; většina jich je ze stejného jako v minulém článku, pomeranče jsou z takového lehčího dřívka (?) a motýlci jsou keramičtí (avšak lehouncí) :-)

Snad se vám všechny náušnice líbí, já je určitě využiju, jelikož mám tričko, kde se všechny tyto motivy objevují, ale to budu muset počkat až na léto :-(
Nezapomeňte mě sledovat na facebooku (nahoře) nebo mi napište email. Uvažuji, že svému blogu založím instagram, ale nevím, jestli bych to stíhala spojit se svým osobním.
možná se chystá giveaway, ale až tu bude více lidí


S.