Červen 2015

FAVOURITES: co mám ráda+překvapení

20. června 2015 v 11:22 | wecreateyoutoo |  Kecací články
Vítám Vás u dalšího článku, který bude tentokrát z trochu jiného soudku. Předpokládám, že do týdne přibude ještě nějaký článek, taktéž se nebude týkat DIY, ale to je překvapení...
Je to už delší doba, co u jednoho mého článku napsala do komentáře jedna bloggerka a projevila zájem o článek obsahující věci, které mám ráda. Tedy jaký je můj nejoblíbenější film, kniha..
Tak tady je!

1. Nejoblíbenější kniha

Mou nejoblíbenější knihou je kniha "Dědictví rodu Trnhoffů". Může se to zdát úsměvné, jelikož je pro čtenáře od 9.let, ale mám ji stále ráda. Není to žádná nechutně sladká kniha, ba naopak: je smutná, strašidelná, napínavá a skrývá neuvěřitelné rozuzlení. Ráda si ji čtu znova a znova...

2. Film

Je to zvláštní, ale nemám žádný oblíbený film. Nějak mě nebaví sledovat filmy.

3. Animovaný seriál

U mě vede SpongeBob! Je to zábavný a roztomilý seriál.

4. Seriál
Je to podobné jak u filmu. Ale vždy jsem měla ráda Horákovi, tento seriál mě bavil. Jinak seriálům moc neholduji.

5. Jídlo

Moc nemusím klasickou českou kuchyni. Mám ráda brokolici, lilek nebo cuketu. Takže nejspíš řecká musaka.

6. Hudba
Muzika, kterou aktuálně poslouchám:
• Don't Worry, Madcon
• Tuesday, Drake
• Talking Body, Tove Lo
• Give You What You Like, Avril Lavigne
• Bad Blood, Taylor Swift
• Blank Space, Taylor Swift
• Style, Taylor Swift
• Outside, Calvin Harris ft. Ellie Goulding
• Love Me Like You Do, Ellie Goulding
• Ain't Nobody, Jasmine Thompson
• Pursuit Of Happiness, Kid Cudi
a mohla bych vyjmenovávat dál...českou hudbu ráda nemám, ale nevadí mi hudba Karla Kryla :)


7. Koníčky

Navštěvuji ZUŠ ve výtvarném oboru, hraji na kytaru, učím se italsky, dělám Belly Dance..Je toho spoustu. Ale taky mám ráda svůj blog! :)

8. Obchod s oblečením
Nerada nakupiji oblečení, ale dobré věci mají v Tally Weijl nebo H&M.

9. Značka bot
Je mi zcela jedno, jakou mají mé boty značku. Hlavně, když se v nich dá chodit.

10. Blog
Oblíbených blogů mám hodně. Většina je zapsaná v menu mého blogu→Oblíbené odkazy.Pár z nich: angel-inspiration.cz, mademoiselleiva.com, www.smoothcooking.cz, bara-kara.blogspot.cz,fashionhousecz.blogspot.cz

Doufám, že se Vám kraťoučký článek líbil. Můžete zde zanechat komentář, like na FB stránce zde, vše oplácím! :) A brzy čekejte překvapení!

S.

DIY: pom poms

13. června 2015 v 11:38 | wecreateyoutoo |  Tvoření

Všechny moc zdravím! :-) Už něco málo přes měsíc nevyšel žádný článek, protože je mi líto sedět u počítače, když je venku tak krásné počasí. Ale jelikož jsem právě nemocná, rozhodla jsem se udělat si chvíli čas a napsat další článek- a to konečně DIY.
Nějak se mi po smršti stále nekončících písemek a zkoušení ve škole nechce přemýšlet, proto bude dnešní DIY velice jednoduché, i tak, abych ho zvládla já i méně zručnější lidé..bude se jednat o pom pomy (pom poms).
Pom pomy určitě znáte- využívají je roztleskávačky (takové ty třásně, s kterými mávají zběsile do všech stran..) a někdy to vypadá až komicky, dle mého názoru vypadají pom pomy lépe jako nějaká dekorace (o ni tu vlastně za chvíli půjde a prosím roztleskávačky-nebouřete se!).

Pom pomy neslouží totiž jen k vystoupením roztleskávaček a podobně... hodí se totiž jako dekorace a to úplně kamkoliv, jak třeba do pokoje, tak je možné připnout pinetkou malý pom pom na hlavu :-) Hodně jsou taky využívány jako svatební dekorace či dekorace při velkých oslavách. A teď už pojďme na návod (P.S. Fotky jsou strašné, ale fotím je mobilem, co byste taky chtěli, že?)

Potřebujeme:
nůžky, krepové papíry (jde to i z pečícího papíru nebo ubrousku), nit/provázek, popř. nějaká jiné ozdůbky na pom pomy

Postup:
Nachystáme se všechny věci z bodu Potřebujeme :-D

Tento krok je zcela na vás- buď si vezmete na sebe více krepových papírů a dohromady z nich uděláte harmoniku (harmonika-jednou přehnu dopředu, podruhé dozadu) nebo to uděláte po jednom..osobně doporučuji vše najednou, abyste potom měli konce stejně zarovnané :-)

Když máme harmoniku hotovou, stlačíme její konce k sobě a zastřihneme je tak, jak chceme, aby měl potom pom pom tvar "kvítků"- tedy lze třeba špičatě nebo kulatě, já jsem zvolila kulatý tvar :-)

Dále upravenou harmoniku zavážeme přesně v prostřed (jak najít její střed?- přehněte harmoniku napůl tak, aby byly oba konce stejně dlouhé a žádný pńepřečuhoval). Zbytek nitě můžeme odstřihnout, ale pokud chceme pom pom někam pověsit, nit může klidně zůstat.


Na obrázku vidíte ještě nedokončené pom pomy..Každou vrstvu harmoniky připomínající motýlka oddělíme od sebe a hezky načechráme.Takto to vypadá po oddělení jednotlivých vrstev. Nikdy nedělejte pom pom jenom z jednoho papíru!!!


S.
(P.S.: Do komentářů můžete napsat nějaké nápady, co mám vyrobit a já to zkusím :-))
KOMENTÁŘE , HVĚZDIČKY, LAJKY A PŘEČTENÍ OPLÁCÍM :-)