Říjen 2015

Vánoční dárky!

29. října 2015 v 11:00 | wecreateyoutoo |  Recenze
Stále hledáte dárky na kvapem blížící se Vánoce, které by vám nevyprázdily peněženku, ale nikde nic? V dnešním článku bych vám chtěla pomoci, jelikož víte,že poslední dobou na blogu vládne jenom vánoční atmosféra :)

Máte doma nějakého milovníka nebo milovnici koček? Já jich znám tolik, že bych je ani na prstech dvou rukou nespočítala. A hle! Na druhém největším slevovém portálu Vykupto.cz nabízejí tyto krásné kabelky s motivy koček, což mi udělalo velikou radost, alespoň mám dárek pro kamarádku :)

Jistě, že to nejsou jediné- pozor- NEPROMOKAVÉ, které se vám jen tak nepromočí, ale najdete jich tam s motivem kočiček více. Pokud tedy milujete divoké nebo legrační motivy, akorát pro vás je kočka na pláži nebo kočky si dávají šampáňo!

Vy, co mě znáte už nějakou dobu, víte, že si ráda kreslím na bavlněné tašky a mám ráda zajímavé, barevně propracované motivy.


Nepromokavé tašky s nestárnoucím motivem soviček je zde několik, ale tyto dva kousky mě nadchly úplně nějvíce a ty barvičky! U jejich názvů jsem se s chutí zasmála! Že jste neuhodly, jaký motiv je na kabelkách? Tak ten první, to je prosím Soví oddíl a ten druhý nese humorný název Pyžamová párty.

U kabelek zůstaneme nadále, jelikož se mi velice zalíbily kabelky Nell. Proč? Určitě jste již viděly kabelky, které jsou opravdové, ale vypadají jako kreslené. A to právě ty z Nell jsou!
Pozor, doprava zdarma! No nejsou kouzelné? Člověk by si myslel, že právě odešly z nějaké kreslené pohádky!

Dále jsou na Vykupto.cz i krásné šperky, šátky, obuv! Ani na pány nezapomínají!
Poslední tipem ode mne je tento náhrdelník s dopravou zdarma za bezkonkurenční cenu!

Další věci, kterými se můžete inspirovat na Vánoce, najdete zde:


Krásný podzimní den přeji!


DIY Papírová hvězda

24. října 2015 v 13:20 | wecreateyoutoo |  Tvoření
Vítám Vás u dalšího článku zaměřeného zase na vánoční tématiku. Dnes si v 10 jednoduchých krocích ukážeme, jak si vytvořit 3D hvězdu z papíru, kterou si můžete třeba pověsit na skříň, nástěnku nebo dveře.

Co budeme potřebovat?

Nachystejte si dva (pokud chcete ještě více prostorovější hvězdu, tak 4) papíry ve tvaru čtverce), dále tužku, nůžky, pravítko, a nakonec nějaké lepidlo (Herkules/obyčejné tyčinkové/izolepa).

Papír si přehneme tak, aby se rozdělil na čtyři čtvrtiny. Toho docílíme tak, že si neprve papír přehneme na polovinu ze strany jedné a na polovinu za strany druhé (horizontálně a vertikálně).

Pak přehneme papír dvakrát na "trojúhelník"-přitáheme k sobě vždy dva protilehlé rohy.

Takto vypadá papír po přehnutí,

Papír si přehneme ještě jednou na polovinu.

Na těchto dvou obrázcích můžete vidět, že si budeme dělat značky, abychom věděli, kde budeme následně stříhat. Od středu si naměříme zhruba polovinu (lepší bude ale více než polovina-bod bude více k okraji papíru). Tak pokračujeme ještě ve zbylých třech směrech (po propojení teček by nám vznikl kříž).

Nyní budeme stříhat vždy od kraje papíru až po tečku (pouze tam, kde máme tečky-nestříhejte všechny přehnuté čáry!)
Dále přehneme vždy jeden rožek dle obrázku- musí tám vzniknout cíp hvězdy :-)
Teď máme na výběr dvě možnosti- buď si nově vzniklé cípy slepíme, aby držely u sebe a uděláme si ještě jednu hvězdu, kterou následně nalepíme na naši první hvězdu tak, aby měla cípy tam, kde je nemá naše první nebo si zase uděláme novou hvězdu, kterou však nalepíme přesně na naši první hvězdu a uděláme si znovu dvě poloviny hvězdy, které si slepíme stejným způsobem a tyto dvě poloviny nalepíme na naši hvězdu (ano, zdá se to složité) :-)

Já jsem zůstala jen u dvou polovin, které jsem nalepila k sobě tak, aby se nikde cípy nepřekrývaly.
Takto vypadá již hotová hvězda. Pro zavěšení nalepte zezadu provázek, který můžete ještě uchytit ve "střihu"! :-)
Hezký den!

DIY Vánoční mašle

18. října 2015 v 15:29 | wecreateyoutoo |  Tvoření
Vánoce se kvapem blíží a není nic hezčího podarovat své blízké dárky, které si sami vyrobíme. Vánočním DIY dárkům bych se chtěla věnovat v příštích článcích.
Pokud chceme, aby i samotný, ještě zabalený dárek vzbudil pozornost lidského oka i člověka samotného, musíme jej hezky ozdobit. Dnes si tedy ukážeme "Vánoční mašličku", která Vaše dárky hezky rozzáří!


Co budeme potřebovat?
Připravte si určitě nějaký papír- může být měkký, tvrdý nebo pokud chcete, aby mašle vydržela i do dalších let, použijte fleec. Dále nůžky a obyčejnou tužku!

Nejprve si na papír nakreslíme části, ze kterých se mašlička skládá, konkrétně 3, které můžete vidět na obrázku tady:
Šablonu mohu zaslat na email, napište do komentáře :-)

Každou část si vystřihneme a dále postupujeme takto:
Tu první část, která je největší (připomíná knírek), vezmeme za oba konce a ohneme je tak, aby byly ve středu "knírku". Pak je na střed přilepíme. Na ty slepené konce na středu nalepíme druhou, menší část. Teď to vypadá jako mašlička. K dokonalosti nám chybí jen poslední, třetí část, tedy ten malý proužek, kterým přelepíme střed. A máme hotovo! Celá mašle nám zabere jen pár minut a učiní dárek dárkem originálním!


Jak se Vám líbil dnešní článek?
Hezký den!
S.