Prosinec 2015

...abychom se o Vánocích nenudili

20. prosince 2015 v 14:01 | wecreateyoutoo |  Kecací články
Nenápadně jste se jistě podívali do kalendáře a třikrát jste se museli ujistit, že ho máte nalistovaný na správné straně. Dvacátého prosince? Jo, je to pravda. Ještě čtyři dny nám zbývají do Štědrého dne a vy můžete dělat dvě věci- za a) se radovat,těšit se na dárky, rodinnou pohodu a prázdniny, nebo za b) brečet, děsit se a stresovat se,že ještě nemáte nakoupeno.

Na Vánoce jsem se nesmírně těšila, avšak následovalo tiché zděšení, že do školy se budu muset trmácet ještě 22., zatímco můj bratr bude doma v teple nasávat vánoční atmosféru, zatímco já si ji budu užívat úplně nejméně z naší Familie, protože jsem doma úplně nejkratší dobu (ach jó). A stejně na mě padl ten stres, protože...znáte ty lidi, kteří mají stále hafo času?
"Máš už dárky?" ptají se.
"Klid, nemám, ale Vánoce jsou až za necelý týden."
Ano, to jsem přesně já. Času stále hodně, když sebou pak v posteli trhnete a zjistíte, že nemáte dárky pro rodinu, ani pro přátele, ale do Vánoce nezbývá týden, nýbrž jenom pár dní. A tak se o víkendu, kdybyste měli v klidu ležet, nehýbat se a pokusit se překonat vánoční šílenství v klidu, se vrhnete do spárů splašeného davu ve městě, které hromadě šílí, protože nejspíš taky měli stále dosti času.

Určitě jste to, vy všichni školou povinní i dobrovolně povinní, slyšeli. Jak jenom vysvětlit profesorům, že se rozhodně o prázdninách nudit nebudu? Tak nějak si sebe matně představuji, jak ležím na gauči ve špinavém roztrhaném pyžamu, vedle sebe plnou bednu cukroví, všude drobky a 130 kilové já se válí v halogenderivátech, nitroderivátech, kvadratických úlohách, socioekonomické sféře, priméru, sekundéru, terciéru, kvartéru a mé milované němčině (ta tedy není pro mě moc tragická). Vánoční idylka. Abych se o Vánocích náhodou nenudila. A hned v lednu mě otestují, jak moc jsem se o těch Vánocích nudila, či ne, za což mě patřičně oznámkují.

Má snaha nemyslet na příští týden není zase až tak marná. Dneska se pustím do balení dárečků, které jsem z nouze a časového vytížení nakoupila, zapálím si poslední svíčku (s přáním, ať nevyhoříme) a budu se snažit si ty Vánoce aspoň trochu užít. Jo, bývala jsem celkem veliký pesimista, ale posledních pár měsíců se snažím "přeoperovat" na optimistu, což asi po tomto článku tak nevypadá. Dle mě bylo dost těch přesládle nacuclých článků o vánoční náladě se samými wishlisty nepěchovanými kosmetikou, oblečením a iPhony. Tak těšíte se lidi na dárky nebo na Vánoce a rodinnou pohodu? Můj článek podává pro Vás naprosto nezajímavé informace (možná), ale je realistický a optimizmus si schovává až na 24.prosince.

Kdybychom se již "virtuálně" nesetkali, přeji Vám krásné Vánoce, bohatého Ježíška, Silvestr bez úhony a nejlepší rok 2016, jak jen to půjde. Děkuji Vám za Vaši přízeň!
A co vy, jak jste na tom s dárky a vánoční atmosférou vůbec?


Květovaná sada

13. prosince 2015 v 14:45 | wecreateyoutoo |  Tvoření
Krásnou adventní neděli (ano, již třetí) přeji! Úvodem bych Vám chtěla sdělit, jak jste si asi mohli všimnout, že můj blog změnil téměř kompletně kabát a naladil se na takovou vánoční vlnu. Mně se to moc líbí, a pokud Vám ne, nemusíte mi to psát. Koneckonců, nejsem ani grafik, ani tak šikovná jako Dede. Abych nezapomněla, posílám pozdravy mému věrnému čtenáři, panu Miloši Květákovi!

V podstatě jsem Vám chtěla trochu pomoci s výběrem vánočních dárků, a tak jsem tu s tímto článečkem, ve kterém přináším tip, jak zaručeně udělat radost, vyrobit dárek sám a za pár kaček.

Ani bych tomu neříkala DIY, a už vůbec DIY návod. Je to taková malá inspirace, co můžete udělat na poslední chvíli.

Rozhodně by bylo škoda, nevyužít dále fixy od společnosti SEVT (jak s nimi malovat, naleznete zde), a tak jsem je vzala do ruky a namalovala na ně jednoduché květy. Vypadá to opravdu pěkně, a když přiložíte ještě nějaký chutný sypaný čaj, dárek je na světě!

Když jsem tenkrát na pinterestu objevila tento motiv, okamžitě mi jeho jednoduchost a jemnost padla do oka. Když jsem se však pokusila přenést ho na tašku, byla jsem celkem zklamaná. Po čase jsem se v něm však zhlédla a zalíbil se mi.
(pozn. Kytky nejsou tak světlé, jsou zesvětleny přes editor.)

Možná se podivíte, jak jsou stonky kytek křivé, občas někde přetáhnuto, rozmazáno. A vadí to? Rozhodně, pokud se Vám kus rozmaže, zekřiví, nebo prostě nevyvede, rozhodně neházejte flintu do žita! Komu by se líbily stonky přesně podle pravítka a všechno úplně precizní? Vždyť ta největší umělecká díla vydražená za kolikset milionů také nejsou dokonalá. A člověka, jehož tímto setem podarujete, potěší, že jste si dali práci s tím, mu tento dárek udělat!
Pěkný vánoční týden! :-)