...abychom se o Vánocích nenudili

20. prosince 2015 v 14:01 | wecreateyoutoo |  Kecací články
Nenápadně jste se jistě podívali do kalendáře a třikrát jste se museli ujistit, že ho máte nalistovaný na správné straně. Dvacátého prosince? Jo, je to pravda. Ještě čtyři dny nám zbývají do Štědrého dne a vy můžete dělat dvě věci- za a) se radovat,těšit se na dárky, rodinnou pohodu a prázdniny, nebo za b) brečet, děsit se a stresovat se,že ještě nemáte nakoupeno.

Na Vánoce jsem se nesmírně těšila, avšak následovalo tiché zděšení, že do školy se budu muset trmácet ještě 22., zatímco můj bratr bude doma v teple nasávat vánoční atmosféru, zatímco já si ji budu užívat úplně nejméně z naší Familie, protože jsem doma úplně nejkratší dobu (ach jó). A stejně na mě padl ten stres, protože...znáte ty lidi, kteří mají stále hafo času?
"Máš už dárky?" ptají se.
"Klid, nemám, ale Vánoce jsou až za necelý týden."
Ano, to jsem přesně já. Času stále hodně, když sebou pak v posteli trhnete a zjistíte, že nemáte dárky pro rodinu, ani pro přátele, ale do Vánoce nezbývá týden, nýbrž jenom pár dní. A tak se o víkendu, kdybyste měli v klidu ležet, nehýbat se a pokusit se překonat vánoční šílenství v klidu, se vrhnete do spárů splašeného davu ve městě, které hromadě šílí, protože nejspíš taky měli stále dosti času.

Určitě jste to, vy všichni školou povinní i dobrovolně povinní, slyšeli. Jak jenom vysvětlit profesorům, že se rozhodně o prázdninách nudit nebudu? Tak nějak si sebe matně představuji, jak ležím na gauči ve špinavém roztrhaném pyžamu, vedle sebe plnou bednu cukroví, všude drobky a 130 kilové já se válí v halogenderivátech, nitroderivátech, kvadratických úlohách, socioekonomické sféře, priméru, sekundéru, terciéru, kvartéru a mé milované němčině (ta tedy není pro mě moc tragická). Vánoční idylka. Abych se o Vánocích náhodou nenudila. A hned v lednu mě otestují, jak moc jsem se o těch Vánocích nudila, či ne, za což mě patřičně oznámkují.

Má snaha nemyslet na příští týden není zase až tak marná. Dneska se pustím do balení dárečků, které jsem z nouze a časového vytížení nakoupila, zapálím si poslední svíčku (s přáním, ať nevyhoříme) a budu se snažit si ty Vánoce aspoň trochu užít. Jo, bývala jsem celkem veliký pesimista, ale posledních pár měsíců se snažím "přeoperovat" na optimistu, což asi po tomto článku tak nevypadá. Dle mě bylo dost těch přesládle nacuclých článků o vánoční náladě se samými wishlisty nepěchovanými kosmetikou, oblečením a iPhony. Tak těšíte se lidi na dárky nebo na Vánoce a rodinnou pohodu? Můj článek podává pro Vás naprosto nezajímavé informace (možná), ale je realistický a optimizmus si schovává až na 24.prosince.

Kdybychom se již "virtuálně" nesetkali, přeji Vám krásné Vánoce, bohatého Ježíška, Silvestr bez úhony a nejlepší rok 2016, jak jen to půjde. Děkuji Vám za Vaši přízeň!
A co vy, jak jste na tom s dárky a vánoční atmosférou vůbec?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 try-to-live try-to-live | 20. prosince 2015 v 18:06 | Reagovat

To znám moc dobře. Tento rok musím přes prázdniny dočíst povinnou četbu, vypracovat projekt o 2. světové válce v naší rodině, udělat referát do chemie, naučit se na test z literatury.. Myslím si, že ani učitele by nebavilo (být v našem postavení) dělat přes prázdniny úkoly a referáty, když nám oni sami vštěpují do hlavy, že Vánoce jsou svátky klidu a tak dál.. Neboj nejsi jediná, já jdu také do školy ještě 21. a 22. a neuvěřitelně mě to štve. Ještě víc mě těší to, že zítra prezentuji prezentaci do angličtiny, zatímco ostatní se budou koukat v hodinách angličtiny na anglické seriály.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama