Únor 2016

Papírové růže

13. února 2016 v 19:44 | wecreateyoutoo |  Tvoření

Zítřejší neděle připadá na svátek svatého Valentýna, kterou by měli slavit všichni zamilovaní lidé, avšak všude se o něm vedou horlivé diskuze, jejichž klíčovými slovy je komerční svátek, americká hovadina apod. Pokud však do této skupiny, jež zapřísáhle sv.Valentýna odmítá, nepatříte, tak právě vám přináším kousek ze svého inspirativního šuplíku. Dnes si vyrobíme papírové růže, takže již se vám nestane, že svému blízkému člověku zapomenete kytičku koupit- prostě si ji vyrobíte! :-) I já se sama divila, jak věrohodně opravdu vypadají.

  • nůžky
  • krepové papíry (dle barvy růže)
  • zelený balicí papír (na stonek je lepší než krepový)
  • Herkules (nebo jiné tekuté lepidlo)
  • špejliZ krepového papíru si vystřihneme obdélník libovolných rozměrů (odvíjí se od toho, jak chceme mít široký a vysoký střed květu) a z jedné strany ho zhruba 2 centimetry přehneme, viz krok 1. Dále si ze stejného papíru vystřihneme asi 6 "srdíček" (pokud nám nebudou stačit, dostřihneme), viz krok 2.
Naneseme lepidlo na kraj přehnutí papíru a do tohoto místa položíme špičku špejle, viz krok 3.


Začneme obtáčet papír kolem špejle, různě jej přehýbáme, aby se nám vytvořilo krapatění a růže vypadala co nejvíce realisticky, viz krok 4 a 5.


Květ zezdola natřeme lepidlem a přilepíme na něj naše "srdíčka" z různých směrů, aby nám vznikl plný květ. Pokud jsme tak učinili, vystřihneme si ještě malá srdíčka ze zeleného balicího papíru,která nalepíme na místo, kde na květinách opravdu kališní lístky bývají, tedy tam, kde se sbíhají okvětní lístky do jednoho bodu.
Úplně na závěr přichází něco, u čeho se možná upatláte celí od lepidla. Odstřihneme ze zeleného balicího papíru tenčí proužek po celé jeho délce, na jehož kraj naneseme lepidlo a špejli do něj zabalíme. Nebojte se papír různě umačkávat, rozhodně nedbejte na jeho zarovnanost. Docílíte tak realistického efektu, viz krok 6.


Růži tak máme hotovou, můžete se pustit do dalších, uvidíte, že za chvíli chytnete do ruky ten správný grif.

Doufám, že si tento mini nápad uložíte někam do hlavy a využijete jej třeba později. Růže se hodí jako dekorace do bytu celoročně. A navíc- tyhle nikdy neuschnou!TIP: Co si takto upéci tyto skvělá linecká srdíčka?

Ať zítřejší den slavíte či ne, užijte si jej co nejlépe!
S.

UNI(kátní) SVÍTIDLA

7. února 2016 v 16:26 | wecreateyoutoo |  Recenze
Když jsem do své emailové schránky blogu dostala zprávu od jisté paní Veroniky, mohla jsem být štěstím bez sebe. Stál v ní totiž docela obsáhlý text o tom, že většina jejich kanceláře s radostí sleduje můj blog a nechává se jím inspirovat, přičemž by mi rádi nabídli vzájemnou spolupráci. Samozřejmě, že jsem s radostí souhlasila, jednak díky těmto krásný slovům, ale spíše proto, že takovéto šance se neodmítají.

Děčínská firma UNI SVÍTIDLA má více jak patnáctiletou praxi působení na českém trhu. Jejich velikým plusem je kvalitně proškolený personál,jenž vám pomůže s výběrem toho nejvhodnějšího osvětlení dle vašich kritérií. Možná si teď říkáte, že už to zase začíná- bloger dostane spolupráci a vychvaluje až do nebes. Vězte, že tomu tak není. Spolupráce hodnotím velmi objektivně a tady nebylo nějakého zbytečného vychvalování třeba. Na www.uni-osvetleni.cz tomu tak prostě je.

Při vstupu na jejich e-shop na mě dýchla taková domácí atmosféra. Hrozně se mi líbí bytové doplňky, kam se samozřejmě řádné a vkusné osvětlení řadí též. Z pestrého výběru jsem se rozhodla vytáhnout takové kousky, které mě oslovily nejvíce. Jelikož se ve výrobcích osvětlení, "paticích" a dalších přednostech světel nevyznám, budu to brát hlavně podle celkového (uměleckého) dojmu.

V sekci STOLNÍ LAMPIČKY mi do oka padlo hned několik kousků a hned jsem si jejich obrázek chtěla uložit, avšak jsem byla teprve na první stránce, dalších stránek ještě bylo milión, tak nač to uspěchat. Udělala jsem velmi dobře, protože vzápětí mě okouzlily mozaikové stolní lampičky. Dovedla bych si je představit jako velice vkusný doplněk do bytu s jemnými zdmi a dřevěnými prvky.
Tyhle stolní lampičky z tiffany skla od výrobce RABALUX u mě ve své kategorii vyhrály na plné čáře. Do budoucna bych se vůbec nebála si jich pár pořídit.


Světýlka pro děti, barevné lustříky, roztomilé lampičky... Přesně tohle všechno v sekci DĚTSKÉ OSVĚTLENÍ na www.uni-svitidla.cz najdete. A já se přiznám. Navzdory tomu, že mi už dávno není pět a s panenkami si již nehraji, bych si s klidem nakoupila všechno osvětlení, které tu pro děti je. Výběr tu byl podstatně těžší, než-li u stolních lampiček, i přesto však favorita mám. Stala se jím naprosto skvělá muchomůrková lampička!


Uznejte- viděli jste někdy něco kouzelnějšího?


"Závěsné lustry do obýváku"- tak znělo další klíčové slovo k putování po tomto e-shopu. Zprvu jsem zde jen bezmyšlenkovitě bloumala. Ne, že by se mi žádný nelíbil, to nemohu říci, ale všechny byly svým způsobem obyčejné, klasicky barevné, kovové, sem tam nějaké zdobení. I tady se vyplatilo si chvíli počkat-ne nadarmo se říká: "To nejlepší nakonec!". Opravdu, tam mě čekaly překrásné závěsné lustry hrající různými barvami, přičemž se většinou jednalo o různě spletené křišťálové květy, jež se blyštily od vyzařujícího světla žárovky.Číslo jedna mezi lustry? Pro mou maličkost rozhodně závěsná svítidla GLOBO!


Pro zobrazení celého článku kliknětě na ZOBRAZIT CELÝ ČLÁNEK